کنسانتره

آب انگور سفید تلغیظ شده

White Grape Juice

آب انگور، چه به صورت تهیه خانگی و یا تولید شده از کنسانتره انگور یکی از نوشیدنی های محبوب بین افراد مختلف می باشد. آب انگور تولید شده از کنستانتره فواید بسیاری برای سلامت و بهبود وضعیت جسمانی و روحی دارد. با نوشیدن یک لیوان آب انگور بعد از یک روز سخت کاری، احساس طراوت و نشاط خواهید کرد. ترشح هورمون دوپامین پس از نوشیدن آب انگور باعث ایجاد این حس شادابی است. همچنین آب انگور سرشار از آنتی اکسیدان بوده و خواص ضد یبوست، ضد پیری دارد و در تصفیه خون نقش به سزایی ایفا می کند. انواع ویتامین ها و اسید آسکوربیک از دیگر مواد مفید موجود در آب انگور می باشند.

کنسانتره به دست آمده را زیر نظر کارشناسان با آب و شکر مخلوط می کنند. آبمیوه به دست آمده را از صافی عبور داده و با دستگاه پاستوریزه می کنند. بعد از پاستورایز آبمیوه داغ به پرکن منتقل می شود و پاکت های آلومینیومی مخصوصی را پر می کنند. بعد در پاکت ها بسته شده و در حوضچه های آب سرد خنک می شوند. نهایتا پاکت ها در کارتن قرار گرفته و وارد انبارهای مجموعه صنعتی تارانوش می شوند.

حجم کنسانتره انگور نسبت به خود میوه انگور کمتر است و بنابراین نگهداری آن آسان تر است. امروزه اکثر مردم علاقه و رغبت زیادی به مصرف محصولات تولید شده این چنینی از میوه ها دارند و با توجه به جمعیت کشور بازار کنسانتره ها مخصوصا محصولات خوش طعم و عطری مانند کنسانتره انگور پر رونق است. همچنین تولیدکنندگان خطوط آبمیوه سازی به علت شفافیت، نگهداری آسان و در دسترس بودن آن در چهار فصل از سال، استقبال خوبی از کنسانتره انگور می کنند. رونق بازار صادرات نیز در رابطه با کنسانتره ها قابل توجه است.

محصولات مشابه