کنسانتره

آب عناب تلغیظ شده 

Concentrated Jujube Juice

عناب که با نام علمی Zizyphus sativa و به انگلیسی Jujube شناخته شده است، میوه درختی شبیه به درخت کنار و زیتون است که ارتفاع متوسط آن تا 10 متر میرسد. درخت عناب درخت بومی ناحیه های گرمسیری بوده و در فصل زمستان برگ های کوچک، سبز رنگ و تخم مرغی شکل آن می ریزد. میوه زیتونی شکل عناب، خواص دارویی بی شماری دارد.

بر اساس نظر حکیمان طب سنتی ایران، عناب دارای طبعی سرد و تر می باشد. البته شیخ ‌الرئیس طبع عناب تازه را سرد و دارای اعتدال در خشکی و تری برشمرده اند. بنا بر این مصرف بیش از حد عناب باعث ایجاد عوارض در افراد سرد مزاج خواهد شد و نیازمند مصرف محتاطانه است.

عناب از جمله میوه های مفیدی است که علاوه بر خواص تغذیه ای کاربردهای بسیاری به عنوان گیاه دارویی دارد. عناب در ابتدا سبز است و پس از رسیدن قرمز می شود و چروک می خورد. عناب را با نام های خرمای قرمز و یا خرمای چینی می شناسند. محل پیدایش عناب در آسیای جنوبی مابین لبنان، شمال هندوستان، شبه جزیره کره، جنوب و مرکز چین می باشد. عناب خون را تصفیه نموده، موجب دفع سموم بدن، روشنی پوست شده و مانع از مشکلات پوستی می شود. افرادی که دارای سابقه غلظت خون هستند معمولا مزاج گرم و سرد دارند. به همین دلیل لازم است این افراد ضمن پرهیز از هم زمانی مصرف چند نوع غذا با مزاج های مختلف، حجم غذای مصرفی و تنوع کمتری داشته باشند. همچنین بهتر است علاوه بر مصرف عناب از کارهایی مانند حجامت، ورزش، زالو درمانی و اهداء خون برای رفع غلظت خون غافل نشوند.

محصولات مشابه