کنسانتره

انگور قرمز

Date Syrup

در این بین، انگور قرمز با طعم ترکیبی ترش و شیرین و بافت آبدار خود، بیش از 200 نوع دارد و یکی از میوه های پاییزی پرطرفدار است که خواص فوق‌العاده‌ای برای سلامتی دارد. این میوه زیبا، به خاطر زودرس بودن، پیش از هم خانواده‌های خود به بازار می‌رسد و می‌تواند دانه‌دار یا بدون دانه باشد. مصرف تازه خوشه‌های متراکم انگور قرمز، دلچسب‌تر است، اما می‌توانید در تهیه انواع مرباها، دسرها و شربت‌ها هم از آن استفاده کنید.

انگور قرمز، سرشار از آنتی اکسیدان‌ها و ترکیبات مفیدی است که سلامتی و جوانی را به شما هدیه می‌دهد و می‌توانید با مصرف متعادل آن، از مزایای فراوانی بهره‌مند شوید که در ادامه، به  19 مورد از آن‌ها اشاره می‌کنیم:

انگور یاقوتی یا قرمز، سرشار از آنتی اکسیدان‌هایی است که اثر منفی رادیکال‌های آزاد بدن را خنثی می‌کنند. برای مثال، آنتی‌اکسیدان‌های لوتئین و زاکزانتین، تاثیر فوق‌العاده‌ای بر سلامت چشم دارند و استرس اکسیداتیو را کم می‌کنند. به علاوه، باعث کاهش آسیب به شبکیه چشم و جلوگیری از ابتلا به بیماری‌هایی مانند آب مروارید می‌شوند.

اگر به دنبال یک رژیم غذایی برای لاغری و تناسب اندام هستید، از انگور قرمز، غافل نشوید. این میوه، سرشار از اب و فیبر است و سطح سوخت و ساز بدن را بالا می‌برد. به علاوه، کالری کمی دارد و با مصرف آن به عنوان صبحانه، مدتی طولانی‌تری سیر خواهید ماند.

انگور قرمز را کامل بخورید و دانه‌های آن را دور نیندازید. این دانه‌ها و همچنین پوست انگور قرمز، حاوی آنتی اکسیدانی به نام رسوراترول هستند که به آن «مولکول جوانی» هم می‌گویند. این ترکیب، جلوی پیری زودهنگام را می‌گیرد. 

محصولات مشابه