خواص زرشک

زرشک مرغوب

زرشک دارای خاصیت‌های فراوانی است و می‌توان با مصرف کنسانتره زرشک از همه خاصیت‌های زرشک نیز استفاده نمود. در واقع مرغوب‌ترین زرشک متعلق به استان خراسان و قائنات می‌باشد.

ایرانیان از زرشک بعنوان مکمل برنج، پر مصرف‌ترین غذا در سفره ایرانی، خرید سوغات برای ایرانیان مقیم خارج از کشور و از کنسانتره این ماده برای تولید آبمیوه و اسانس خوراکی استفاده می‌کنند.

دانه‌های زرشک رنگ قرمز زنده خود را از پلی فنول می‌گیرند. این مواد شیمیایی آنتی اکسیدان‌های قوی هستند. کنسانتره زرشک نسبت به سایر میوه‌ها دارای مقادیر بیشتری آنتی اکسیدان است.

آنتی اکسیدان‌های موجود در زرشک می‌توانند به حذف رادیکال‌های آزاد، محافظت از سلول‌ها در برابر حملات میکروبی و کاهش التهاب کمک کنند.

چرا کنسانتره زرشک

کنسانتره زرشک سرشار از ویتامین c، خانواده‌ی ویتامین B شامل تیامین و مواد معدنی مثل روی می‌باشد. در کنسانتره زرشک عناصری موجود است که ارزش غذایی و دارویی بسیار زیادی دارند این مواد شیمیایی به عنوان آنتی بیوتیک برای از بین بردن باکتری‌ها و قارچ‌ها موثر هستند.

هر قسمت از درخت زرشک (میوه، شاخه و برگ …) حاوی مواد معدنی و شیمیایی مختلفی مثل آلکالوئید‌ها و ایزوکوئینولین‌ها هستند.در کنسانتره زرشک همه این مواد بطور طبیعی وجود دارند که در درمان بسیاری از بیماری‌ها تاثیر مثبت دارد.

 

 

سبد خرید