چرا تولید کنسانتره انگور سفید؟

حجم کنسانتره انگور نسبت به خود میوه انگور کمتر است و بنابراین نگهداری آن آسان‌تر است. امروزه اکثر مردم علاقه و رغبت زیادی به مصرف محصولات تولید شده این چنینی از میوه‌ها دارند و با توجه به جمعیت کشور بازار کنسانتره‌ها مخصوصا محصولات خوش طعم و عطری مانند کنسانتره انگور پر رونق شده و تولیدکنندگان فرآورده‌های طبیعی به علت شفافیت، نگهداری آسان و در دسترس بودن آن در چهار فصل از سال، استقبال خوبی از کنسانتره انگور می‌کنند. همچنین رونق بازار صادرات نیز در رابطه با کنسانتره‌ها چشمگیر است.

کنسانتره انگور مقوی برای مغز

مطالعات نشان داده است که رسوراترول به افزایش جریان خون در مغز کمک می کند، بنابراین می تواند به تسریع پاسخ های ذهنی کمک کرده و برای کسانی که از بیماری های مغزی و عصبی مانند آلزایمر رنج می برند مفید باشد. یک مطالعه انجام شده توسط دانشگاه سوئیس ثابت کرده است که رسوراترول می تواند به از بین بردن پلاک ها و رادیکال های آزاد، که بر مغز تأثیر می گذارد، کمک کند. با مصرف آبمیوه کنسانتره انگور حجم بسیار زیادی از مواد مغذی وارد عروق می شود.

انگور منبع پتاسیم

تحقیقاتی که بر روی تجزیه ارزش غذایی انگور انجام گرفته، نشان می دهد که در هر ۱۰۰ گرم میوه حاوی ۱۹۱ میلی گرم پتاسیم است. مصرف زیاد پتاسیم و کاهش میزان سدیم می تواند به روش های مختلفی به بدن شما کمک کند. پتاسیم همچنین سدیم اضافی را خنثی می کند. ثابت شده است که یک رژیم غذایی کم سدیم و پتاسیم برای فشار خون بالا، کلسترول بالا و سلامت قلب بسیار مفید می­باشد. محققان می­گویند نفخ معده می تواند بسیاری از مشکلات مربوط به سلامتی را ایجاد کند. کاهش مصرف نمک و مصرف بیشتر فیبر غنی از پتاسیم می تواند به چربی سوزی در ناحیه شکم و پهلو کمک کند.

سبد خرید