فواید آلبالو


۱. ضدالتهاب

التهاب به دلیل آسیب ناشی از رادیکال های آزاد به وجود می آید و بر واکنش طبیعی سیستم ایمنی تاثیر بد می گذارد و به همین دلیل، عامل اصلی بیماری قلبی محسوب می شود. ترکیبات آنتوسیانین که باعث ایجاد رنگ آلبالو هستند، توانایی مبارزه با رادیکال های آزاد که در قسمت های مختلف بدن رخ می دهند را دارند و بنابراین از التهاب جلوگیری می کنند. آب آلبالو برای کاهش التهاب مفید است.

۲. آرتریت را درمان می کند

آرتریت به دلیل کریستالی شدن اسیداوریک در مفاصل به وجود آمده و باعث درد شدید می شود. افرادی که میزان اوره موجود در خون شان بالاست، در معرض خطر حمله نقرس قراردارند. تحقیقات ثابت کرده اند که آب آلبالو در کاهش درد آرتریت موثر است، زیرا ترکیبات آنتوسیانین به شکسته شدن کریستال هایی که در مفاصل ایجادشده و باعث درد می شوند، کمک می کند. نوشیدن ۲۰۰ تا ۴۰۰ میلی لیتر آب آلبالو در روز و به مدت دوهفته، می تواند با کاهش سطح اوره، از حمله نقرس جلوگیری کند.

۳. خواب راحت را تسهیل می کند

آلبالو دارای مقادیر قابل توجهی ملاتونین است. ملاتونین یک آنتی اکسیدان قوی است که در غده پینه آل مغز تولیدشده و به تنظیم الگوی طبیعی خواب کمک می کند. چون ملاتونین آلبالو، از ملاتونینی که به طور طبیعی در بدن تولید می شود بیشتر است، برای مبارزه با بی خوابی و افسردگی مناسب است. نوشیدن ۲۵ میلی لیتر کنسانتره آب آلبالو، یک ساعت قبل از خواب، به آرامش ذهن کمک کرده و خواب آرام و راحت را تسهیل می کند.

۴. مفید برای قلب

آلبالو برای قلب شما نیز مفید است زیرا از آسیب دیواره های عروقی جلوگیری می کند. ملاتونین موجود در آلبالو، با پایین آوردن سطح لیپید، خطر سکته و بیماری قلبی را کاهش می دهد. ترکیبات آنتوسیانین نیز به عنوان عوامل جلوگیری کننده از بیماری قلبی عمل می کنند.

۵. به جلوگیری از سرطان کمک می کند

گنجاندن میوه ها و سبزیجات در رژیم غذایی تان، احتمال پیشرفت انواع متعدد سرطان را کاهش می دهد. آلبالو حاوی آنتی اکسیدان های متعدد است که از تشکیل سلول های سرطانی جلوگیری می کند. آب آلبالو، میوه ۱۰۰ درصد خالص و بدون قند افزودنی است و بنابراین به اندازه خود میوه، مفید است.

سبد خرید